Czarter jachtów Włochy - Akweny we Włoszech

Czarter jachtów Włochy

Położenie geograficzne Włoch sprawia, że jest to jedno z najpopularniejszych miejsc na czarter jachtów w obrębie Morza Śródziemnego. Dzięki niekończącej się linii brzegowej, przybrzeżnym wyspom i łagodnemu klimatowi czarter jachtu we Włoszech zdecydowanie  wyróżnia się spośród innych akwenów. Otoczone wodami Morza Jońskiego, Tyrreńskiego i Adriatyku dają nam Włochy nieograniczone możliwości czarteru jachtu. Idylliczne plaże, czyste wody, malownicze wioski, aromatyczne gaje cytrynowe, kwitnące ogrody, zabytkowe miasta, imponujące formacje skalne, wulkaniczne krajobrazy, małe porty rybackie, miasta tętniące życiem, ekskluzywne butiki i światowej sławy włoska kuchnia są idealnym tłem do przeżycia wakacji marzeń. Żeglując wzdłuż wybrzeży Sycylii miejscami które nie sposób pominąc to zapewne Palermo, Trapani, Katania, Cefalou, Messina czy Siracusa. Do wysp należących do Włoch to także fascynujące Wyspy Pontyjskie czy Elba. Każde z tych miejsc to oddzielna historia i bogactwo interesujących ciekawostek tak cywilizacyjnych jak i przyrodniczych.
 

Sycylia i Wyspy Liparyjskie

Klimat  Sycylii  z gorącym, suchym latem i łagodną wilgotną zimą stwarza idealne warunki do uprawiania żeglarstwa, wiatr północno – zachodni, wieje średnio  z prędkością od 8 do 12 węzłów, a temperatura wody od kwietnia do października wynosi ok. 22°C. Sycylia słynie ze swego niepowtarzalnego piękna, historycznych pałaców i katedr, tu także znajduje się najwyższy czynny wulkan w Europie – Etna.
Palermo - stolica Sycylii - znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy. Fascynująca atmosfera miasta Palermo i wyśmienite  dania kuchni sycylijskiej są doskonałym uzupełnieniem przepięknej flory i fauny występującej na tym obszarze.

Wyspy Liparyjskie -  położone zaledwie parę mil na północ od Sycylii. Archipelag ten składa się zaledwie z siedemnastu wysp z których tylko siedem jest zamieszkałych. O ich uroku i niepowtarzalnym pięknie zadecydowała historia ich powstania, są to wyspy pochodzenia wulkanicznego. Wyspy Liparyjskie często zwane są  Eolskimi. Obie nazwy wywodzą się z greckiego  "liparos" znaczy żyzny, natomiast Eolskie od władcy wiatrów Boga Eola, który według mitologi tu właśnie miał swoją siedzibę.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


znajdź swój jacht

dni

wyszukiwanie zaawansowane

Nasz newsletter

Zostaw swój adres e-mail, aby otrzymywać bieżące informacje o naszych najlepszych ofertach

+48 609 138 683

geograf@geo-sail.pl
Polub nas na Facebooku
Instagram
Geo-Sail © 2015 -2024 | Polityka Prywatności i RODO | Created by WebProjekt
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasza strona może działać lepiej. Dowiedz się więcej
OK, rozumiem