Grecja | Geo Sail

Czarter jachtów Grecja - Rejsy Grecja

Czarter jachtów w Grecji - Morze Jońskie i Egejskie

Grecja składa się z trzech głównych obszarów geograficznych: Kontynent, Półwysep Peloponez i około 6000 tysięcy wysp i wysepek rozrzuconych na morzu Egejskim i Jońskim, większość z nich zgrupowana jest w archipelagi które tworzą niepowtarzalny grecki krajobraz. Dodekanez, Cyklady i Sporady to jedne z najsłynniejszych i najpopularniejszych archipelagów w Grecji. Rejsy Grecja - zapraszamy na czarter jachtów w Grecji.

Niekończące się kilometry greckiego wybrzeża, tysiące wysp, łagodny klimat i ciekawy krajobraz sprawiają, że Grecja jest idealnym miejscem na czarter jachtu. Rejsy w Grecji to niezapomniane wakacje i wypoczynek.

Żegludze sprzyjają warunki związane z siłą wiatru, temperaturą otoczenia i niewielkimi odległościami między wyspami.

Czarter jachtu w Grecji daje możliwość poznania kultury i zabytków tego kraju, pozwoli cieszyć się spokojną atmosferą spotkań z jej mieszkańcami, a miłośników dobrej kuchni zachwyci obfitością owoców morza, wspaniałych oliwek i wina.

W Grecji czarter jachtów ma długą tradycję i dlatego żeglowanie korzystając z tej formy wypoczynku jest niezwykle przyjemne.

Cyklady

Czarter jachtów na Cykladach jest wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Granatowe wody Morza Egejskiego, wyspy z malowniczo bielonymi domami, tysiące zatok i zatoczek z krystalicznie czystą wodą, piaszczyste plaże, to tylko nieliczne zalety żeglugi po tym akwenie.

Cyklady:

 • Południowe Cyklady: Milos, Kimolos, Folegadros, Sikinos, Ios, Santorini (Thira) i Anafi
 • Bliskie Cyklady: Serifos, Sifnos, Paros, Antiparos, Naxos i Amorgos
 • Małe Cyklady: Schinoussa, Iraklia, Koufonisia i Donoussa
 • Północne Cyklady: Kea, Kythnos, Andros, Syros, Tinos, Mykonos, Delos i Rinia.

Żegluga po tym akwenie wymaga już pewnego doświadczenia gdyż odległości między wyspami są większę od tych które na przykład spotykamy na Morzu Joński. To jednak nie przeszkadza że każdy może spróbować . Dla ułatwienia przedstawiamy kilka propozycji tras tak na rejs tygodniowy jak i dłuższe.

TRASA I - 7 dni

1 dzień - zaczynająć z Marina Alimos/Kalamaki tu bez problemu zrobisz zaopatrzenie korzystając z pomocy greków którzy za nie wielką odpłatnością zawiozą Cię do sklepu i przywiozą ze zrobionymi zakupami.

2 dzień - tradycyjnie odwiedzamy Aeginę wyspę leżącą niemalże na przeciw Aten. To miejsce gdzie Ateńczycy chętnie spędzają weekendy i wolne chwile od pracy. Tu poczujemy pierwszy oddech wyspiarskiej Grecji jakże odmienny od gwaru i szumu Aten. Aegina to miejsce o bogatej historii. Światynia Aphaia jest niewątpliwie klejnotem w koronie wyspy. To nie wszystkie atrakcje tej wyspy.
Słynie ona także z pistacji po grecku "fistikja" a ukoronowaniem ich zbiorów jest urządzany we wrześni festiwal pełen atrakcji tak kulinarnych i artystycznych.

Bazylika Nektariusza - Aegina

3 dzień - żegnając uroczą Aginę żeglujemy wzdłuż wyspy Agistri i półwyspu Methanon do malusieńkiego  porciku Vathi. Urok tego miejsca polega na jego wielkości i absolutnie nie powtarzalnej atmosferze, nawet krótki postuj pozostawia wspomnienie na całe życie.

4 dzień - czas ruszyć dalej. Czeka na nas porcik  gdzie witają winem i muzyką zapraszając do tawern o wyjątkowym klimacie i oferując przysmaki greckiej kuchni. Ten port to malowniczo położone Poros. Po drodze czeka na nas kąpiel w zatoczkach z lazurową wodą.


5 dzień - nie chętnie ale opuszczamy Poros i żeglujemy na wyspę Hydra, gdzie zaskoczy nas wyjątkowy spokój jako że nie spotkamy tam ani jednego pojazdu mechanicznego, za to spotkamy muły , osły i koniki które pełnią rolę środka  transportu dla ludzi i towarów. Wyspa jest odwiedzana przez miłośników  sztuki i historii. Właśnie tu większość swoich utworów napisał Leonard Cohen.

 

6 dzień - po prawie tygodniu żeglugi ruszamy w najdłuższy odcinek naszej przygody żeglując na przylądek Seunion. To miejsce wyjątkowe. Niemalże na krawędzi tego najbardziej wysunietego na południe półwyspu oglądać możemy ruiny Świątyni Posejdona. Do dziś zachowało się 12 doryckich kolumn. Tu pokłon Bogowi Mórz i Oceanów składali żeglarze.

7 dzień - nic nie trwa wiecznie.....czas powrócić do portu Alimos. Pozostanie wiele wspomnień i myśl...wrócimy tu jeszcze!

 


Wyspy Jońskie

Uważane są za jedne z najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego. Znajdują się one na Morzu Jońskim, u zachodniego wybrzeża Grecji, i składają się z malowniczych wysp Korfu, Paxi i Antipaxi, Lefkada, Itaka, Kefalonia, Zakynthos, Meganissi, Kalamos i Kythira.

Żeglując po Morzu Joński zaproponujemy kilka wariantów tras. Dla tych którzy chcą pożeglować jak i dla tych którzy chcą miłego spokojnego odpoczynku pod żaglami.

Nie w każdym rejsie można wszystko zobaczyć i przeżyć dlatego proponujemy zawsze zostawić coś na następny rejs.

 

TRASA I - 7 dni RELAKS

1 dzień -(sobota)  Marina Lefkada. Tu można zrobić zaopatrzenie w wielu pobliskich sklepach w mieście lub na terenie samej mariny.

2 dzień -(niedziela)  ruszamy na południe płynąc kanałem około 3Nm. Po przepłynięciu kanału proponujemy krótką
 kąpiel w malutkiej zatoczce przy przylądku Akra Kefali aby dalej udać się na południe na wyspę Meganisis. Po drodze warto przepłynąć w pobliżu prywatnej wyspy Skorpios, która przez lata należała do sławnego miliardera Aristotelisa Onassisa a obecnie właścicielem jest rosyjski miliarder. My jednak zmierzamy do naszego celu do jednej z wielu zatok na Meganisis. Tu mamy do wyboru bardziej cywilizowane miejsca jak Spartohori, Vathi malutkie porciki z tawernami (restauracje) i sklepikami lub dzikie zatoczki jak Politriki czy Port Atheni.

3 dzień -(poniedziałek) po uroczym wieczorze w tawernie , bądź nocy pod gwiadami ruszamy w dalszą podróż. Płynąc w z Meganisis omijamy wyspę lewą burtą opływając jednocześnie od strony wschodniej wyspę Lefkadę aby zatrzymać się w kolejnym porciku o nazwie Sivota w zatoczce o tej samej nazwie. Tu warto odwiedzić jedną z tawern aby posmakować greckiej kuchni (tzatsyki, suflaki , grecka słatka itp.)

4 dzień -(wtorek)  pełni wrażeń kulinarnych i nie tylko po ostatnim wieczorze,  stawiamy żagle i ruszamy ku nowej przygodzie a będzie nią żegluga wokół malowniczego przylądka Akra Dhoukaton do jednej z atrakcyjniejszych plaż na tym akwenie Katsiki. Bialutka plaża położona nad wysokim klifem i lazurowa woda pozostawia niezapomniane wrażenia. Ale to nie koniec wrażeń na dzień dzisiejszy. Po kąpieli w Katsiki znów żeglujemy na południe ku brzegom niezwykłej wyspy jaką jest Kefalonia, gdzie czeka na nas chyba najbardziej malowniczy porcik Fiskardo. Położony jest on  w uroczej zatoczce na północy wyspy gdzie znajdą miejsce zarówno i Ci spragnieni spokoju jak i gwaru żeglarskich załóg. Godna polecenia jest krótka wycieczka do starej latarni na cypelku .

5 dzień -(środa)  już nie daleko bo tylko około 15 Nm dzieli nas od porciku Eufemia położonego w północnej części zatoki Simi. Stojąc w Eufemi bezwzględnie należy udać się na wycieczkę do pobliskiej Groty Melissani. Z grotą tą wiąże się legenda o której dowiadujemy się pływając łódką po jeziorze podziwiając wapienne nacieki , krystalicznie czystą wodę rozświetlaną promieniami słońca wpadającymi przez otwór powstały na skutek zapadnięcia się stropu jaskini.

6 dzień -(czwartek)  niestety nic nie trwa wiecznie, czas wracać.....będąc już osmaganymi słońcem i wiatrem intensywnie żeglujemy w kierunku  portu przeznaczenia aby zatrzymać się na ostani postój w spokojnej zatoczce na wyspie Sparti.

7 dzień -(piątek) aż się nie chce wierzyć...minął tydzień pozostało już tylko 5 Nm i cumujemy w Marinie Lefkas.

8 dzień - do zobaczenia w przyszłym roku... ZAPRASZAMY!


TRASA II - 7 dni  DLA AMBITNYCH

1 dzień -(sobota)odbiór jachtu,  zaopatrzenie w Marinie Lefkas

2 dzień - (niedziela) rano ruszamy przez kanał na południe żeglując wśród uroczych wysepek takich jak Sparti , sławnej byłej wyspy Onasisa Skorpio aż na południe wyspy Lefkada aby stanąć w urokliwym porciku Vasiliki. W jednej z Tawern gdzie pracują Polacy można porozmawiać po polsku.

3 dzień - (poniedziałek) krótki wypad na najpiękniejszą plażę Katsiki i żeglujemy do Sami leżącego nad zatoką Sami. Jak każdy odwiedzający Kefalonię powinien wybrać się do Groty Melissani która zachwyca swym niepowtarzalnym urokiem a osnuta jest legendą nieszczęśliwej tragicznej miłości. W tej samej wycieczce można także odwiedzić jeszcze jedną grotę Drogarati.

4 dzień - (wtorek) po wrażeniach speleologicznych wracamy na morze aby pożeglować na najbardziej wysuniętą na południe wyspę Zakintos która znana jest ze swego wyjątkowego uroku Zatoki Wraku. Tam też udamy się w pierwszej kolejności aby następnie pożeglować obok Błękitnych Grot do małej wioski rybackiej Agios Nicolaos. Błękitne Groty zostawmy na dzień następny gdyż w Agios Nicolaos czeka na nas niepowtarzalna atmosfera greckiej zabawy i muzyki. Koniecznie zawitajcie do leżącej tuż nad samą wodą tawerny gdzie grecka muzyka i tańce trwają niemalże do białego rana.

5 dzień - (środa) po szaleństwach w Agios Nicolaos wspaniałym relaksem będą Błękitne Groty. Niezwykłe formy utworzone w stromym brzegu przez wiatr i wodę zachwycają ale i budzą respekt. Warto tu przepłynąć  pontonem wśród grot i tajemniczych tuneli. Czas jednak znów żeglować. Tym razem już w drogę powrotną. Celem jest Ithaka wyspa Odysseusz. Zatrzymajmy się po niemalże całodziennej żegludze w Kioni. Niewielki porcik lecz o wyjątkowym nastroju i klimacie.

6 dzień - (czwartek) ostatni dzień na Morzu Jońskim więc warto zobaczyć jeszcz coś osobliwego.  Tym miejscem jest wyspa Atokos z niepowtarzalną zatoką Jednego Domu. Jeszcze tylko kąpiel w jej lazurowo szmaragdowej wodzie i ruszamy na wyspę Kalamos  gdzie cumujemy w porciku o tej samej nazwie. Obok wspaniałych widoków na wyspy i otaczające góry warto spróbować u niezwykle gościnnego Georgesa wyśmienitych  kalmarów i innych przysmaków greckie kuchni.

7 dzień - (piątek) to ostatni dzień żeglugi ....do pokonania zostało około 25 Nm do portu przeznaczenia. Żegluga intensywna ale odwiedzicie niemalże całe południowe Morze Jońskie.

8 dzień - (sobota) czas pożegnań ale wspomnienia zostaną na zawsze....i myśl CHCĘ TU WRÓCIĆ!

Sporady

Archipelag wysp takich jak Skiathos, Skopelos, Alonnisos, Skyros czy Palagia to tylko kilka tu wymienionych należących do archipelagu Sporad Północnych. W dużej mierze swą popularność zawdzięczają dzięki popularnemu filmowi Mamma Mia. Tu właśnie twórcy tego flimu wybrali plenery i miejsca gdzie kręcono większoć ujęć.

DODEKANEZ
Archipelag

Dodekanez (gr. Dodekanisia) w skład archipelagu wchodzą:

 • Rodos,
 • Karpathos,
 • Kassos,
 • Tilos,
 • Simi,
 • Nissiros,
 • Kos,
 • Pserimos,
 • Astipea,
 • Kalimnos,
 • Telendros,
 • Leros,
 • Lipsi,
 • Patmos,
 • Arki,
 • Aghatonissis.

 

Zapraszamy także na rejsy do Chorwacji. Zobacz >>> czartery jachtów chorwacja

Grecja - Galeria

znajdź swój jacht

dni

wyszukiwanie zaawansowane

Nasz newsletter

Zostaw swój adres e-mail, aby otrzymywać bieżące informacje o naszych najlepszych ofertach

+48 609 138 683

geograf@geo-sail.pl
Polub nas na Facebooku
Instagram
Geo-Sail © 2015 -2024 | Polityka Prywatności i RODO | Created by WebProjekt
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasza strona może działać lepiej. Dowiedz się więcej
OK, rozumiem