Seszele - Geo-Sail czartery jachtów, organizacja rejsów na całym świecie wakacje pod żaglami, rejsy morskie, czarter jachtów

Seszele

Czarter jachtów na Seszelach


Seszele są państwem wyspiarskim położonym na Oceanie Indyjskim. Archipelag  składa się ze 115 wysp i wysepek pochodzenia wulkaniczngo i koralowego, jednakże zaledwie 33 z nich jest zamieszkała. Stolicą Seszeli jest Victoria położona na wyspie Mahe. Inne większe wyspy to Praslin, Silhouette i La Digue.Dziś fascynują i przyciągają turystów,  żeglarzy i poszukiwaczy przygód swym niepowtarzalnym pięknem i nie bez powodu nazywane są rajem na ziemi.

Seszele

Historia ich powstania nie została do końca wyjaśniona. Najprawdopodobniej powstały około 65 milionów lat temu po odłączeniu się od dryfującego subkontynentu indyjskiego. Część z wysp ma pochodzenie koralowe. Ta złożoność tworzenia się wysp wywarła wyjątkowe piętno na ich charakterze. Spotkamy więc wyspy o niezwykle urozmaiconej rzeźbie terenu jak równie płaskie monotone z rozległymi plażami.

Wszystkie te wyspy są ostoją spokoju i wypoczynku. Niektóre z nich zostały wykupione przez prywatnych właścicieli.

Seszele nazywane rajem na ziemi rzecz jasna są także wyjątkowym akwenem dla żeglarzy. Jacht jest
chyba najlepszym środkiem lokomocji aby w stosunkowo krótkim czasie odwiedzić te nadzwyczajne wyspy i przeżyć niezapomnianą przygodę.

Do odkrywania Seszeli właśnie na jachcie zachęca klimat który idealnie odpowiada oczekiwaniom żeglarzy turystów przybywających na ten akwen. Zawsze jest ciepło ale nie ekstremalnie gorąco. Temperatura waha się miedzy 27 a 32 stopnie C. Cały niemal obszar leży poza strefą cyklonów a to powoduje, że jest to obszar dostępny przez cały rok. Wiatry nie są zbyt silne a bryza morska sprawia, że temperatura nie jest dokuczliwa.
seszelski śniadanie
Czarter jachtu na Seszelach to wyjątkowa okazja obcowania z niepowtarzalną przyrodą w jej naturalnej formie. Bogactwo fauny i flory często nie spotykanej nigdzie indziej na świecie tak jak żółwie na wyspie Praslin, czy Park Narodowy Morne obejmujący ekosystem lasu równikowego.

Bez wątpienia jednak największą atrakcja Seszeli są bajeczne plaże i woda. Takie plaże jak Anse Source d'Argent,  Anse Georgette przyciągają swym miękkim białym piaskiem i szmaragdową wodą w której znajdziemy  niewyobrażalne bogactwo fauny dostępnej na wyciągnięcie dłoni.Nowa warstwa...

Nasz newsletter

Zostaw swój adres e-mail, aby otrzymywać bieżące informacje o naszych najlepszych ofertach

+48 609 138 683

geograf@geo-sail.pl
Polub nas na Facebooku
Instagram
Geo-Sail © 2015 -2024 | Polityka Prywatności i RODO | Created by WebProjekt
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasza strona może działać lepiej. Dowiedz się więcej
OK, rozumiem