co warto wiedzić

ABC

W co się spakować, co ze sobą zabrać na rejs morski?

Jest kilka zasad, o których powinniście wiedzieć, przygotowując się do rejsu na jachcie.
Pierwsza dotyczy wyboru torby podróżnej, oczywiście najlepiej żeby był to worek żeglarski, jeśli jednak takiego nie posiadacie to swój bagaż spakujcie do miękkiej torby, w żadnym wypadku nie powinna to być sztywna walizka, jakich często używamy w podróżach samolotowych. Nawet na dużym, luksusowym jachcie nie ma wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie tego typu walizek.

Druga zasada dotyczy obuwia. Niezależnie od pory roku i akwenu po jakim będziecie się poruszać obuwie powinno mieć jasną lub nie brudzącą podeszwę. Pokłady jachtów zazwyczaj są białe, a twarde ciemne podeszwy często zostawiają ślady trudne do usunięcia. Pływając w okresie wakacyjnym po ciepłych wodach warto ze sobą mieć lekkie mokasyny (lub tenisówki) i sandały, w których wygodnie i bezpiecznie będziecie poruszać się po pokładzie. Do poruszania się po lądzie wystarczą zwykłe klapki.

Trzecia zasada równie ważna, a może nawet ważniejsza od dwóch pierwszych dotyczy nakrycia głowy, okularów z odpowiednim filtrem i kremów zabezpieczających przed poparzeniem słonecznym. Musicie pamiętać, że przez wiele godzin każdego dnia rejsu narażeni będziecie na działanie promieni słonecznych, dlatego też w waszym bagażu bezwzględnie musi znaleźć się czapka chroniąca zarówno od słońca jaki i wiatru.
Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia uczestnika rejsu morskiego jest kurtka chroniąca od deszczu i wiatru.

Na pewno warto mieć w swoim bagażu, poza bielizną osobistą, kilka T-shirtów, szorty, długie spodnie, bluzę polarową i kostium kąpielowy.

Nie zalecamy zabierania ze sobą nadmiernej ilości ubrań, zwłaszcza, że praktycznie w każdej marinie istnieje możliwość skorzystania z ogólnodostępnej pralni.

Do przedmiotów które warto ze sobą zabrać na rejs z całą pewnością należy latarka, najlepiej żeby to była czołówka, przydać się nam może scyzoryk , ale nie jest to wyposażenie konieczne.

W każdej załodze mile widziane są osoby grające na gitarze i umiejące śpiewać. Wspólne śpiewanie na jachcie przy kieliszku dobrego wina sprzyja zawieraniu przyjaźni, snuciu morskich opowieści i planowaniu kolejnych rejsów, jednym słowem jest ważnym elementem żeglarskiego życia:)

Telefony komórkowe- musicie wiedzieć że na jachcie jest prąd 12 V, dlatego warto ze sobą zabrać ładowarkę samochodową, jeśli jednak takiej nie posiadacie, to telefon doładować będzie można w marinie.

Nasz newsletter

Zostaw swój adres e-mail, aby otrzymywać bieżące informacje o naszych najlepszych ofertach

+48 609 138 683

geograf@geo-sail.pl
Polub nas na Facebooku
Instagram
Geo-Sail © 2015 -2024 | Polityka Prywatności i RODO | Created by WebProjekt
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasza strona może działać lepiej. Dowiedz się więcej
OK, rozumiem