Wyspy Kanaryjskie  | Geo-Sail

Wyspy Kanaryjskie

Czarter jachtów na Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie są wspaniałą mieszaniną różnych kultur, wpływów historycznych, ludzi i zachwycającego piękna przyrody. Na każdej z siedmiu wysp spotkacie się z gościnnością ich mieszkańców żyjących w naturalnej harmonii z naturą. Subtropikalny klimat, słońce przez cały rok, prawie 1600 km linii brzegowej, 265 km piaszczystych plaż, wspaniałe porty i nowoczesne w pełni wyposażone zaplecze, sprawiają, że miłośnicy żeglarstwa bez przeszkód mogą  rozwijać tu swoje umiejętności i pasje. Wpływ wiatrów sprawia, że temperatura na Wyspach Kanaryjskich jest bardzo stabilna, a kanały wiatrowe między wyspami wytyczają doskonałe szlaki morskie.
 
Czarter jachtu na Wyspach Kanaryjskich, daje niepowtarzalną możliwość spotkania wielorybów i delfinów w ich naturalnym środowisku, a także odkrycia plaż i uroczych zatoczek, dostępnych tylko od strony morza. Jeśli szukacie miejsca do żeglowania poza sezonem, to czarter jachtu z Wysp Kanaryjskich jest wymarzonym do tego miejscem, ich niezaprzeczalnym walorem jest to, że znajdują się znacznie bliżej niż Karaiby czy Bahamy. 
 
Teneryfa jest najpopularniejszą wyspą tego archipelagu, 10 milionów osób rocznie przyjeżdża tu podziwiać wulkaniczny krajobraz, tropikalne lasy i piękno historycznej stolicy Santa Cruz.  Port w Santa Cruz jest doskonałym miejscem do czarteru jachtu i rozpoczęcia rejsu. W lokalnych wodach spotkać można wieloryby,delfiny,żółwie i cieszyć się pięknem urokliwych zatoczek i plaż. 
 
Fuerteventura słynie z piaszczystych plaż i krystalicznie czystej wody. Wyspa szczyci się skalistym wulkanicznym krajobrazem, jednak żeglarzy bardziej interesuje występujące tu bogactwo egzotycznego życia morskiego z latającymi rybami, morświnami i delfinami. Z całą pewnością warto zakotwiczyć we wsi Ajuy i zwiedzić czarne piaski Caleta Negra. Z Fuerteventura można dość łatwo popłynąć do sąsiedniej Lanzarote ...
 
Gran Canaria - trzecia co do wielkości wyspa (po Teneryfie i Fuerteventura) archipelagu określana jest mianem kontynentu w miniaturze. Temperatury panujące na Gran Canarii wahają się od 18°C w styczniu do 25°C w sierpniu co czyni to miejsce niezwykle atrakcyjnym przez okrągły rok. Stolica wyspy Las Palmas licząca 400 tys. mieszkańców jest największym miastem na wyspach. Kolonialna architektura, sklepy i restauracje, rokrocznie przyciągają w to miejsce tysiące turystów. Plaże w Maspalomas są jednymi z najpiękniejszych na wyspach, a kurort Playa de Ingles wabi turystów bogatą ofertą życia nocnego.
 
Lanzarote w 1993 roku została uznana przez UNESCO za rezerwat biosfery. Za sprawą 300 wulkanicznych kraterów, krajobraz tej wyspy zdecydowanie bardziej przypomina księżyc niż ziemie. 
 
La Palma jest jedną z najbardziej zielonych Wysp Kanaryjskich tu także znajduje się najnowocześniejsze obserwatorium astronomiczne w Europie. Wyspa słynie z olśniewających zatoczek i miejsc do nurkowania.
 
Zarówno Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura jak i Lanzarote to fantastyczne miejsca na wakacje pod żaglami, należy jednak pamiętać, że jest się na Oceanie Atlantyckim a silne wiatry wiejące z północnego wschodu i kanały pomiędzy wyspami mogą stanowić problem nawet dla żeglarzy którzy bez problemu radzą sobie na Morzu Śródziemnym. Najlepszymi miesiącami do żeglugi po Wyspach Kanaryjskich jest październik i listopad, wiatry nie są wtedy zbyt silne, a temperatura utrzymuje się w granicach 20 – 25 stopni. Usługi i udogodnienia w portach Wysp Kanaryjskich słyną z wysokich standardów i nieograniczonej możliwości wyboru jachtów czarterowych.
 
Na każdej z siedmiu wysp, Geo-sail może wyczarterować dla Was jacht żaglowy z doświadczonym i znającym akwen skipperem.

Wyspy kanaryjskie są archipelagiem hiszpańskich wysp leżących na Oceanie Atlantyckim, do największych z nich należą:
  • Teneryfa,
  • Fuerteventura,
  • Gran Canaria,
  • Lanzarote,
  • El Hierro,
  • La Palma
  • i La Gomera.

Zapraszamy na czarter jachtów na Wyspy Kanaryjskie.

Zapraszamy także na czartery jachtów w Chorwacji oraz rejsy morskie po Bałtyku.
 
 
 

znajdź swój jacht

dni

wyszukiwanie zaawansowane

Nasz newsletter

Zostaw swój adres e-mail, aby otrzymywać bieżące informacje o naszych najlepszych ofertach

+48 609 138 683

geograf@geo-sail.pl
Polub nas na Facebooku
Instagram
Geo-Sail © 2015 -2024 | Polityka Prywatności i RODO | Created by WebProjekt
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasza strona może działać lepiej. Dowiedz się więcej
OK, rozumiem