Snorkeling na jachcie - Geo-Sail czartery jachtów, organizacja rejsów na całym świecie wakacje pod żaglami, rejsy morskie, czarter jachtów

Blog

26/03/2021

Snorkeling na jachcie

Snorkeling na jachcie

Żeglarstwo, freediving i spearfishing, czy też mniej zaawansowana odmiana zwana snorkeling

Jedną z aktywności, którą możemy wykonywać podczas rejsu jachtem jest nurkowanie. Ciepłe dni, urokliwe zatoczki i brak pośpiechu bardzo sprzyjają temu, aby na chwilę zatrzymać jacht i zanurzyć się w turkusowej wodzie w zestawie ABC, czyli z maską, fajką i płetwami.

Standardowo na wyposażeniu jachtu, który czarterujemy znajduje się jeden komplet ABC. Głównie służy temu, aby pomóc nam w sytuacji awaryjnej, kiedy musimy wejść do wody po to, aby wyplątać jakąś linę, która zawinęła się w śrubę albo uwolnić kotwicę, która zahaczyła się o łańcuch kotwiczny sąsiada.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby użyć tego sprzętu w celach rekreacyjnych. Często nurkowanie stanowi dla załogi jeden z ważniejszych punktów programu całego rejsu. Wtedy możemy zamówić dodatkowe zestawy ABC w firmie czarterującej albo przyjechać ze swoimi. Plusem pierwszego rozwiązania jest mniejszy bagaż podczas podróży, plusem drugiego jest posiadanie własnego sprzętu, który mamy do wyłącznej dyspozycji.

Nie brakuje też bardziej zaawansowanych pasjonatów, którzy chcą spróbować spearfishingu, czyli łowiectwa podwodnego, uprawianego, podobnie jak freediving, na zatrzymanym oddechu. Wtedy potrzebny będzie im dodatkowy sprzęt, taki jak kusze czy pianki.

Firma Geo-Sail bardzo sprzyja wszelkim sportom wodnym, wspierając różne formy nurkowania. Założyciel Geo-Sail, Janusz Kawęczyński, sam jest płetwonurkiem z długoletnim stażem i zna dobrze potrzeby pasjonatów tego hobby.

Dla osób zainteresowanych ofertą rejsów, nastawionych na większą liczbę podwodnych aktywności przygotujemy specjalna ofertę. W tym obszarze współpracujemy z firmą APNEASHOP. APNEASHOP to zespół zapaleńców od lat zajmujących się freedivingiem oraz spearfishingiem, dla których podwodny świat to miejsce, o którym wiedzą znacznie więcej, niż inni i co ciekawe, chcą się tą wiedzą i doświadczeniem podzielić.

Na specjalne życzenie Klienta jesteśmy w stanie zabrać ze sobą na rejs instruktora freedivingu lub spearfishingu, a firma Geo-Sail zadba o to, aby pożeglować z nim na wyjątkowy i niemożliwy do okrycia z lądu spot.

Gorąco polecamy ich produkty i usługi, które znajdziecie na stronie www.apneashop.pl.

 
 

Zobacz również

Nasz newsletter

Zostaw swój adres e-mail, aby otrzymywać bieżące informacje o naszych najlepszych ofertach

+48 609 138 683

geograf@geo-sail.pl
Polub nas na Facebooku
Instagram
Geo-Sail © 2015 -2024 | Polityka Prywatności i RODO | Created by WebProjekt
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasza strona może działać lepiej. Dowiedz się więcej
OK, rozumiem