Rejs po Wyspach Liparyjskich 16 - 23 września 2017 - Geo-Sail

Oferta rejsów - OLD

Rejs po Wyspach Liparyjskich 16 - 23 września 2017

Rejs po Wyspach Liparyjskich 16 - 23 września 2017

Rejs po Wyspach Liparyjskich połaczony ze zwiedzaniem winnic, degustacją lokalnych win i kąpielami w wodach termalnych.

Będziemy żeglować pomiędzy wulkanicznymi wyspami archipelagu, będziemy delektować się tradycyjnymi potrawami kuchni włoskiej, kąpać w szmaragdowych zatoczkach, a wieczorami  będziemy odwiedzać urocze portowe tawerny.

Podczas rejsu odwiedzimy 4 z 17 wysp należących do archipelagu Wysp Liparyjskich. Każda z nich ma swoją historię i tajemnice. Czekają Was niezwykłe doznania i niezapomniane chwile. Wszystko to w atmosferze morskich krajobrazów, relaksujących kąpieli, degustacji win ze szczepu Malvasia, a przede wszystkim w atmosferze "dolce far niente".

Pierwszą wyspą którą odwiedzimy, po zaokrętowaniu się na Sycylii, będzie Vulcano. Na tej zamieszkałej przez zaledwie kilkuset mieszkańców wyspie, wybierzemy się na wycieczke do krateru wulkanu leżącego nieopodal Porto di Levant, miejsca w którym będziemy cumować. Vulcano słynie z gorących źródeł i fumaroli, tu także znajduje się warta obejrzenia dolina potworów z niezwykłymi formami skalnymi i plaża z czarnym piaskiem. Z punktu widokowego w pobliżu wioski Lentia, będziemy mogli podziwiać, zapierający dech w piersi widok całego archipelagu.

Salina to druga wyspa na którą pożeglujemy podczas naszego rejsu. Ta zielona wyspa słynie z urodzajnych gleb i bujnej roślinności. To właśnie tutaj znajdują się uprawy winogron szczepu Malvasia, z którego powstaje doskonałe wino. Podczas pobytu odwiedzimy dwie winnice i weźmiemy udział w degustacji win.

Kolejnym miejscem na trasie naszego rejsu będzie Lipari największa wyspa archipelagu. Wyspa pokryta jest pumeksem, który stanowi główny materiał eksportowy i uznawany jest za jeden z najlepszych na świecie. Miejsce to słynie z wód termalnych, które mają działanie łagodzące dolegliwości skórne i schorzenia stawów. Już w czasach rzymskich cieszyły się one dużym powodzeniem, czego świadectwem jest czynna do dzisiaj sauna rzymska zbudowana w jaskini.

Ostatnią wyspą, którą odwiedzimy będzie niezwykle urokliwa Panarea nazywana wyspą VIP-ów. To właśnie na tej maleńkiej wysepce swój wolny czas spędzaja gwiazdy, celebryci, czy politycy. Na Panarei oddamy się ulubionemu przez Włochów "dolce far niente", czyli słodkiemu nieróbstwu, czy jak kto woli lenistwu. Spacer wybielonymi uliczkami San Pietro, zwiedzanie i kolacja w jednej z modnych knajpek portowych będzie miłym zwieńczeniem naszego rejsu. Następnego dnia wypłyniemy w drogę powrotną na Sycylię.

Żeglować będziemy bardzo wygodnym i przestronnym katamaranem LAGOON 440. Na jachcie znajdują się 4 kabiny duosobowe i 2 łazienki z WC ulokowane w pływakach katamaranu. Przestronna mesa umiejscowiona jest na jednej płaszczyźnie z kokpitem, dzięki czemu zyskujemy komfortową przestrzeń wspólną.

Cena rejsu: 670 €

cena zawiera:

  • koje w kabinie dwuosobowej
  • opiekę skippera (kapitana)
  • paliwo zużyte podczas rejsu
  • opłaty portowe (2 porty)
  • sprzątanie jachtu
  • ubezpieczenie NNW na jachcie

cena nie zawiera:

  • przelotów i przejazdów do miejsca zaokrętowania i powrotu z miejsca wyokrętowania
  • wyżywienia (składki jachtowej) wysokość składki ustala załoga
  • opłat związanych z biletami do parków narodowych, muzeów, degustacją i zakupem win
  • ubezpieczenia od kosztów leczenia.

Termin rejsu: 16.09 - 23.09.2017

Na zlecenie możemy zorganizować rejs w dowolnym terminie. Bliższe informacje pod nr telefonu: 508 635 636; 609 138 683 

 

 
 
Lagoon 380 - nasz hotel i jednocześnie środek transportu
Lagoon 380 kokpit i mesa
mesa, tu będziemy robić sobie śniadania i pyszną włoską kawę
kabina dwuosobowa
krater wulkanu na wyspie Vulcano
w drodze do krateru...
Lipari
Salina, na tej wyspie będziemy zwiedzać winnice
winnice na wyspie Salina
wybielone uliczki Panarei
+48 508 635 636
+48 609 138 683
https://www.facebook.com/geosail/
Geo-Sail © 2015 -2020 | Polityka Prywatności | Created by WebProjekt
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasza strona może działać lepiej. Dowiedz się więcej
OK, rozumiem