Rejsy rodzinne - Czartery z rodziną

Rejsy rodzinne

Wielu naszych klientów zadaje pytanie, czy zabieranie dzieci na jacht nie jest to zbyt niebezpieczne i czy ich pełne energii pociechy nie będą się nudzić na ograniczonej powierzchni jachtu.
 
Są to bardzo ważne kwestie i planując rejs z rodziną, warto je przedyskutować. Z naszego doświadczenia wynika, że dzieci uwielbiają być na jachcie, bardzo szybko i chętnie uczą się zasad panujących na łodzi, a zachwycone nowym doświadczeniem są grzeczniejsze i bardziej zdyscyplinowane niż zazwyczaj.
 
Rejsy rodzinne z dziećmi na  jachcie wymagają dokładnego zaplanowania i ustalenie jasnych reguł bezpieczeństwa, należy je omówić przed wyjazdem i bezwzględnie przestrzegać podczas rejsu.
 
Kilka podstawowych wskazówek:

  • Poza kokpitem zawsze należy nosić kamizelki ratunkowe.
  • Nigdy nie wolno opuszczać jachtu bez zgody osoby dorosłej.
  • Bez osoby dorosłej nie wolno wychodzić na dziób jachtu.
  • Kapitan (skipper) jest szefem i jego słowo jest święte.
  • Pływać wpław wolno tylko w obecności osoby dorosłej.

Rejs z rodziną to znakomita okazja aby Wasze dzieci poznały różne aktywności związane z żeglarstwem, jak choćby nurkowanie czy wędkowanie, już w domu warto uczyć je oddychania w masce, (pierwsze lekcje mogą odbywać się nawet w wannie) znacznie trudniej będzie to zrobić w słonej morskiej wodzie.

Ważnym elementem rejsu rodzinnego jest dobór odpowiedniego jachtu, niezaprzeczalnie najlepszym rozwiązaniem jest katamaran, który ma dużo przestrzeni do zabawy i nie kołysze tak jak jachty jednokadłubowe. Równie istotne jest takie zaplanowanie trasy, żeby podczas rejsu z rodziną, odległości pomiędzy miejscami na postoje nie były zbyt długie, umożliwi to dzieciom zabawy na plaży, nurkowanie, czy najzwyczajniej chęć wybiegania.

Kolejną obawą rodziców planujących rejs rodzinny, jest choroba morska. Zazwyczaj organizm dziecka wymaga dwóch dni na dostosowanie się do panujących warunków. Istnieje wiele sposobów które mogą pomóc dzieciom, ważne jest to, żeby jak najwięcej przebywały na powietrzu, a spożywane dania były lekkostrawne i podawane w niewielkich ilościach, w ostateczności, po wcześniejszych konsultacjach z lekarzem, można zastosować przeciwymiotne środki farmaceutyczne.

Rejs na jachcie da Twoim dzieciom możliwość spania na pokładzie pod gwiaździstym niebem, łowienia ryb, poznawania miejsc niedostępnych z lądu, a wszystko to w atmosferze ekscytującej przygody.

+48 508 635 636
+48 609 138 683
Geo-Sail © 2015 -2017 | Polityka Prywatności | Created by WebProjekt
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasza strona może działać lepiej. Dowiedz się więcej
OK, rozumiem